Välkommen till nästa nätverksträff som rivstartar med föreläsningen ”Ledarskap i en ny tid – hur du bygger motståndskraft, mening och framtidstro”.
Den 13 november gästar Ann-Therese och Rebecka från Futurion. De visar hur AI, ny teknik och nya generationer förändrar arbetslivet, inklusive spelplanen för ledarskap. Som chef behöver du kunna skapa riktning och framtidstro – här får du de starkaste signalerna för de kommande tio åren och verktyg för ett hållbart ledarskap.
Efteråt blir det mingel, nätverkande och enklare måltid på Berns. Platserna är begränsade – svara JA! Du kan även delta via länk.
Tider för eftermiddagen:
- 15.30 Registrering, förmingel och alkoholfri välkomstdrink
- 16.00 – 17.00 Föreläsning
- 17.00 – 18.30 Mingel och nätverkande.
Bakom nätverket står Unionen, Fackförbundet ST, Vision och Finansförbundet som tillsammans har över 120 000 chefsmedlemmar. Det gör att vi tillsammans bildar Sveriges största chefsnätverk.
Länk till webbinariet kommer efter anmälningstiden är slut.
Ingen avgift.
Sista anmälningsdag 4 november.